"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Czwartek, 28 marca 2024 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
 
Demonstracja ETF w Brukseli
[ 0000-00-00 ]
   26 kwietnia 2017 roku na placu Schumana w Brukseli, przed gmachem Komisji Europejskiej, ETF (Europejska Federacja Pracowników Transportu) zorganizowała pikietę w imieniu europejskich kierowców ciężarówek, kierowców autobusów i autokarów.
Wśród uczestników manifestacji z 10 krajów europejskich (Francji, Belgii, Holandii, Polski, Austrii, Bułgarii, Finlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Niemiec) byli również reprezentanci Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”.
Przybyli oni zaprotestować przeciwko przygotowywanemu przez Komisję Europejską „Pakietowi Drogowemu” przewidującemu skrócenie tygodniowego czasu odpoczynku i wydłużenie godzin jazdy kierowcom zawodowym. Ponadto protestowano przeciwko dyskryminacji płacowej ze względu na narodowość oraz przeciwko legalizacji dumpingu społecznego w sektorze transportu drogowego w Europie.
Holenderski Związek FNV przygotował happening z udziałem ciężarówki udekorowanej na wzór czasu postoju i odpoczynku jako przestrzeni życia i pracy kierowców zawodowych spędzających wiele dni, tygodni czy miesięcy z dala od domu i rodziny.
   Na pikiecie pojawili się też posłowie do Parlamentu Europejskiego, którzy zobowiązali się do walki ze zmęczeniem kierowcy i dumpingiem socjalnym, a także do zapewnieniem bezpieczeństwa kierowców i pasażerów. Z przedstawicielami protestujących spotkał się również austriacki minister transportu Jörg Leichtfried.
   Po zakończonej demonstracji z przedstawicielami związków zawodowych spotkał się pani komisarz Parlamentu Europejskiego Violeta Bulc, która zapowiedziała wycofanie wszelkich dalszych zmian dotyczących obowiązujących regulacji w obszarze czasu prowadzenia pojazdów oraz odpoczynku dla sektora autobusowego i autokarowego. To położy kres intencjom Komisji dotyczącym przedłużenia liczby kolejnych dni prowadzenia pojazdu przed przerwą 24-godzinną.
Pani komisarz dała również gwarancję, że zasady dotyczące 45-minutowej przerwy nie zmienią się. Jest to ważny krok we właściwym kierunku.
   Ale kierowcy autobusów, autokarów i samochodów ciężarowych oczekują znacznie więcej. Oni i ETF są przygotowani do uniemożliwienia jakiejkolwiek próby zmiany prowadzenia pojazdów i odpoczynku dla kierowców, a także wykluczenia zawodowych kierowców z zastosowania poziomów wynagrodzeń i warunków prowadzenia działalności przez kierowcę państwa członkowskiego.
Przemysław Noworzyń
fot. KSTD, ETF
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.